Polecane atrakcje

Zima
w Bieszczadach

W Bieszczadach zimową porą, nie tylko można poszaleć na stokach narciarskich.

Wyciąg narciarski „LeskoSki” Weremień - wypożyczalnia i szkółka narciarska, wyciąg narciarski w Arłamowie, wyciąg narciarski w Bystrem k. Baligrodu, wyciąg narciarski w Kalnicy, wyciąg narciarski Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych, wyciąg narciarski Laworta w Ustrzykach Dolnych. Polecamy także, górskie wycieczki na nartach, czyli po prostu skitouring. Przy basenie w Lesku zimą jest czynne lodowisko oraz wypożyczalnia łyżew. A trasy ratrakowane, k. Ustrzyk Dolnych, są przyjazne zarówno dla początkujących biegaczy jak i dla zawodników.

Bieszczadzkie
Drezyny Rowerowe

Drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych

108 jest linią łącząca stację Stróże ze stacją Krościenko i z przejściem granicznym w tej miejscowości. Linię zbudowano w 1872 r. z polecenia władz Cesarstwa Austriackiego. Łączyła ona Pierwszą Węgiersko-Galicyjską Kolej Żelazną z linią kolejową nr 96. Dziś jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta - bez wątpienia - najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi - tak jak w rowerze - siłą własnych mięśni nóg.

Chatka
Puchatka

Schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m.n.p.m.).

Najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, niegdyś nazywane „Tawerną”. Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały. Posiada 20 miejsc noclegowych w 2 salach zbiorowych, jest czynne cały rok.

Jezioro
Solińskie

Zapraszamy do zwiedzenia wnętrza zapory wodnej w Solinie - wielkiej atrakcji turystycznej w Bieszczadach. .

Budowę zapory w Solinie rozpoczęto w 1960 roku i mierzy 664 metry długości. Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³).

Skansen
w Sanoku

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia).

Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce, mieści ponad 100 obiektów. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.

Zamek
w Sanoku

Zamek Królewski w Sanoku.

Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce, mieści ponad 100 obiektów. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.